Předplatné B

William Douglas Home: RYBÁRIK KRÁĹOVSKÝ
Anglická konverzační komedie je plná paradoxů, jiskření ducha, krutého sarkasmu, hravé ironie a to všechno vyvažuje až sentimentální laskavostí a shovívavostí ke každodenním slabostem člověka. V dnešní době jednoduchých vět, tupých a hloupých sloganů je radost z myšlení téměř záchranou civilizace. Rybárik kráľovský je toho příkladem.
Režie: Vladimír Strnisko
Hrají: Emília Vášáryová, Milan Kňažko, Milan Lasica
Študio L + S Bratislava

Ariel Dorfman: SMRT A DÍVKA
Strhující psychologický thriller o minulosti, která nás vždycky dostihne. Pauline se náhodou potkává s mužem, o němž je přesvědčena, že je to Ten, který ji kdysi za hluboké totality krutě mučil. Má právo na osobní pomstu? Co je to vyšší spravedlnost? A lze na ni spoléhat?
Režie: Jiří Svoboda
Hrají: Lucie Štěpánková, Tomáš Dastlík, Petr Stach
Divadlo Ungelt Praha

Fabrice Roger-Lacan: CRAVATE CLUB
Mistrně napsaná situační komedie. Architekty Bernarda a Adriena spojuje pevný přátelský vztah. Jsou partneři firmy, které se dobře daří. Jaký kolotoč neuvěřitelných situací se však může roztočit ve chvíli, kdy jeden z nich z podivuhodných důvodů nemůže přijít na oslavu kulatých narozenin toho druhého? Báječná jízda, svižná, zábavná, nebezpečná.
Režie: Zdeněk Dušek
Hrají: Miroslav Etzler, Martin Pechlát
DS DuEt Praha

Ladislav Fuks, Kateřina Menclerová: SPALOVAČ MRTVOL
dobrá rasa, špatná rasa a přátelé žehu / žije se nám tak blaze / co kdybych tě oběsil, nebeská? / tak pravil kopfrkingl / husí kůže v žáru kremačních pecí / je libo rakvičku, nebo věneček?
Režie: Jakub Nvota
Hrají: Norbert Lichý, Marcela Čapková, Sarah Haváčová, Vojtěch Říha a další
Divadlo Petra Bezruče Ostrava

Věra Mašková, Pavel Khek: ČAPEK
Hra o zápase dobrého a čestného člověka s přesilou, jež ho nakonec udolala jen o malou chvíli dřív, než se naplnily všechny katastrofy, před kterými varoval. Hra, která upozorňuje na paralely se současným děním, inscenovaná s vírou, že konec bude jiný.
Režie: Pavel Khek
Hrají: Jiří Hána, Milan Kačmarčík, Marie Málková, Stanislava Jachnická, Viktor Dvořák, Jitka Smutná, Jan Vlasák, Petra Tenorová a další
Divadlo Rokoko Praha

září 2018
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Odběr novinek

1+3=
Jméno:
E-mail: