1. stupeň ZŠ

1. – 5. TŘÍDA ZŠ

TANEC PRALESA – taneční představení (70 minut)
Příběh nás zavede do amazonského pralesa mezi Indiány, do jejich života zasahuje civilizace. Jejich prales kácejí bílí lidé. V dramatickém, ekologicky pojatém příběhu nebude chybět napětí, láska, boj ani setkání s moudrým šamanem.
ZUŠ B-ART Zašová
14. listopadu v 9,00 Vstupné: 80

Tomáš Jarchovský: OŠKLIVÉ KÁČÁTKO (45 minut)
Inscenace na motivy klasického příběhu o malém ptáčeti, které se musí od narození vypořádávat s tím, že vypadá jinak než ostatní. Nebohé ptáče je proto terčem posměšků a opovržení. Podaří se mu překonat všechna příkoří? Najde své místo ve světě? Pokud ano, snad přijde zasloužená odměna…
Divadlo U staré herečky Praha
Vhodné pro 1 – 3 třídu ZŠ
Malý sál – počet míst 110
14. a 15. ledna v 8,30 a 10,00 Vstupné 60

Astrid Lindgrenová, Pavel Trtílek: PIPI DLOUHÁ PUNČOCHA (90 minut)
Napínavé příběhy s Pipi Dlouhou punčochou, plné neobvyklých dobrodružství a radosti ze života, nás zavedou do světa neomezené dětské fantazie a hravosti. Pipi se spolu s Tomym a Anikou podívá do školy, na jarmark, na tichomořský ostrov, naučí děti smažit ňamňamce a zpívat píseň o strašlivých pirátech, poradí si s policajty i tuláky, zkrotí tygra a nakonec všechny zachrání před skutečnými piráty.
Divadlo Radost Brno
11. února v 8,30 a v 10,30 Vstupné: 100

PYŠNÁ PRINCEZNA (60 minut)
Pohádka s písničkami na motivy Boženy Němcové.
V Půlnočním království žije pyšná princezna Krasomila. Když odmítne ruku krále Miroslava, ten se za ní vydá do jejího království v přestrojení za zahradníka. Vypěstuje zpívající květinu a najde si cestu k srdci pyšné princezny. Jejich lásku chce překazit rádce, který Půlnoční království ovládá. Miroslav a princezna proto uprchnou a na útěku zažijí nečekaná dobrodružství. Princezna se nakonec dovídá, že její milý není zahradník, ale král a nic už nestojí v cestě pravé královské svatbě.
Divadelní společnost Julie Jurištové
7. března v 8,30 a v 10,00 Vstupné: 70 

Božena Němcová, Markéta Sýkorová: BAJAJA
Byl jednou jeden princ, řekněme, že se jmenoval Viktor. Jeho matka, královna, však měla mnohem radši jeho mladšího bratra Jaromíra. A přemluvila svého muže, pana krále, aby Jaromíra učinil svým dědicem na úkor Viktora.
Viktor se – jak jinak – zdravě a patřičně naštval. A vyrazil raději hnedle do světa. A tady vlastně klasická pohádka Boženy Němcové teprve pořádně začíná. Kam se má takový mladý člověk, který opouští domov, vlastně vydat? Co se od něj v takové chvíli žádá? Má něco někde dokázat? Někomu? Sobě? Má rovnou zasadit strom a postavit dům, anebo by bylo lepší, kdyby předtím zachránil pár princezen? Poradí Viktorovi někdo, co má dělat? Poradí! Jeho věrný kůň, grošák Puňťa. A poradí mu hezky pěkně, jak mu zobák narost a navíc, lidskou řečí. Proč by ne? Jsme přece v pohádce. A tenhle kůň navíc není jen tak obyčejný kůň.
Naivní divadlo Liberec
3. dubna v 8,30 a v 10,00 Vstupné 80

Jan Drda, Zdeněk Barták, Petr Markov: HRÁTKY S ČERTEM (90 minut)
Známá pohádka převedená do muzikálové podoby.
V pohádce nechybí humor, poezie a jak to bývá, vítězí v ní dobro nad zlem.
Těšínské divadlo Český Těšín
květen v 8,45 a v 11,00 Vstupné: přízemí 100, balkon 50

3. – 5. třída ZŠ

Tomáš Jarkovský, Jakub Vašíček: BÍLÝ TESÁK (60 minut)
Daleko na severu za časů zlaté horečky, v nehostinném místě a v drsné době, vyrůstá ze štěněte v dospělého psa Bílý tesák, kříženec psa a vlka. Od přírody má do vínku nadělenou divokost a nespoutanost, musí se ale naučit podřizovat lidem a vyjít s ostatními psy. Nedokáže se jen tak začlenit do smečky psů ani lidí, není přijímán a sám obtížně přijímá. Jeho jinakost ho předurčuje být buď tím prvním mezi všemi, nebo posledním. Během svého dospívání se setkává s násilím a nenávistí, ale také s laskavostí, ba dokonce i s láskou. Co se nakonec nejsilněji otiskne v jeho duši? Podaří se mu najít klid?
Divadlo Drak Hradec Králové
6. listopadu v 8,30 a v 10,00 Vstupné: přízemí 80, balkon 60

5. třída ZŠ

JANÁČKOVA FILHARMONIE - filmová a klasická hudba (60 minut)
Koncert filmové i klasické hudby s průvodním slovem.
Program: Richard Strauss: Tak pravil Zaratustra, John Barry: James Bond, Nino Rota: Kmotr, Ludwig Beethoven: Symfonie č. 7, II. věta, Bernard Herrmann: Psycho, John Williams: Harry Potte, Howard Shore: Concerning Hobbits, John Williams: Star Wars, Richard Wagner: Jízda Valkýr
Janáčkova filharmonie Ostrava
Květen v 9,00 a v 11,00 Vstupné: 90 přízemí, 70 balkon

září 2018
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Odběr novinek

1+3=
Jméno:
E-mail: