1. stupeň ZŠ

 

Karel Čapek, Karel František Tománek, Marek Zákostelecký: DÁŠEŇKA (60 minut)
„Když se to narodilo, bylo to jenom takové bílé nic, do hrsti se to vešlo; ale anžto to mělo pár černých ušisek a vzadu ocásek, usoudili jsme, že je to psisko, a protože jsme si přáli mít psí holčičku, dali jsme tomu jméno Dášeňka.“ Tak začíná rozkošná knížka o životě roztomilé foxteriérky od narození a první loužičky. A vypráví také psí pohádky, během nichž Dášeňka dospěje v psí slečnu. Naše hravá inscenace vznikla z lásky k této knížce jednoho z nejvýznamnějších českých spisovatelů.
Ve svérázné adaptaci Karla Tománka a Marka Zákosteleckého nahradila psí mámu, foxteriérku Iris, hned trojice maminek. Totiž... Ony to nejsou úplně psí maminky. Oni to jsou spíš tři pánové. Tři kamarádi, vášniví hráči kuželek, kteří se zrovna chystají na turnaj, když tu najednou, kde se vzala, tu se vzala, za dveřmi se objevila krabice. V té krabici takové malé, bílé nic. A tak naše tři přátele čeká místo turnaje v kuželkách mnohem náročnější úkol: vychovat ze štěňátka šikovnou a slušnou psí slečnu. Kabaret na téma "tři muži a štěně" může začít!
Divadlo loutek Ostrava
9. října v 8,30 a v 10,00 Vstupné: 80

Vít Peřina: KOMÁŘI SE ŽENILI aneb Ze života obtížného hmyzu (55 minut)
Zavřete oči... Slyšíte, jak bzučí?
V divadelních představeních pro děti se to obvykle doslova hemží zvířecími postavami. Jenom v Naivním divadle mohli diváci v posledních letech na jevišti zahlédnout srnku, jelena, koně, velblouda, berana, hrocha, dále psy, kočky, lišky, velkou spoustu ryb a ještě více myší. Dokonce i na hada došlo. Ale teprve v roce 2016 získali svůj pohádkový prostor na jevišti NDL i zvířátka, která jsou možná méně vidět, ale o to častěji se s nimi v životě potkáváme: komáři.
A aby toho nebylo málo, objeví se na scéně i další zástupci hmyzu, jemuž lidstvo tak nepěkně říká „obtížný“: Blechy, ovádi, klíšťata. Neboť i tito tvorové mají právo na svou pohádku pro děti.
Naivní divadlo Liberec
23. listopadu v 8,30 a v 10,00 Vstupné: 80

MAUGLÍ
Na motivy Knih džunglí Rudyarda Kiplinga. ( 55 minut)
Malý chlapec a kolem něj džungle plná nástrah a nebezpečí. Podaří se Mauglímu najít kamarády? Dokáže se od zvířat něco naučit? Příběh o odvaze, přátelství a přírodě, které se není třeba bát, když jí dobře nasloucháme.
Divadlo U staré herečky
Omezená kapacita – představení se odehraje v malém sále
15. ledna v 8,30 a v 10,00 Vstupné: 70

Jaroslav Něměček, Ljuba Štíplová: ČTYŘLÍSTEK ZASAHUJE (65 minut)
Bobík, Myšpulín, Pinďa a Fifinka jsou kamarádi na celý život!
Kdo by neznal odvážnou a pořádkumilovnou Fifinku, svalnatého a stále hladového Bobíka, vynikajícího běžce Pinďu, který občas mívá strach, a důmyslného vynálezce, profesora Myšpulína. Tahle nerozlučná čtveřice z obce Třeskoprsky baví už třetí generaci.
Divadlo loutek Ostrava
Únor v 8,30 a v 10,00 Vstupné: 80

OBUŠKU Z PYTLE VEN! (65 MINUT)
Klasická pohádka na motivy K. J. Erbena, tentokrát v muzikálovém zpracování.
Co svět světem stojí, někteří lidé touží jen po bezpracném životě, bohatství a moci.
Chudý švec Matěj dostane zázračný ubrousek a beránka ze kterého se sypou zlaťáky, v hospodě ho však o jeho dárky okrade dvojice vykutálených hostinských.
A ke slovu přijde i poslední dárek – obušek.
Divadelní společnost Julie Jurištové Praha
13. dubna v 8,30 a v 10,15 Vstupné: 70

 

3. – 5. třída ZŠ
Eduard Bass: KLAPZUBOVA JEDENÁCTKA (100 minut)
Bodlo, klička, placírka, nárt, hlavička, patička – GÓL! Klapzubova jedenáctka válcuje evropská hřiště. Sportovní dokument podle předlohy E. Basse o legendárním fotbalovém týmu jedenácti bratří, kteří dobyli svět a také o tom, že fotbal není jenom o slávě a o penězích, o drahých dresech a značkových kopačkách, ale hlavně o radosti ze hry, fair-play a souznění na hřišti – nebo na jevišti. A třeba vás inspirujeme i k tomu, že nafouknete merunu a vyrazíte na plácek zahrát si „mač“. Takže: Sportu zdar a fotbalu zvlášť!
Divadlo Polárka Brno
26. ledna v 9,00 a v 11,00 Vstupné: 80

BABU A PAPOUŠEK (60 minut)
Moderní a veskrze zábavná detektivka – v pohádkovém duchu a navíc v rytmu hip hopu, pojednává o holčičce, která pátrá po svém ukradeném papouškovi. Přemoci toho nejpadouchovatějšího padoucha, jakého si jenom dovedete představit, pomáhá Babu neobvyklá trojice pohádkových hrdinů.
Naivní divadlo Liberec
Únor v 8,30 a v 10,00 Vstupné: 80

Jaroslav Foglar: ZÁHADA HLAVOLAMU (80 minut)
Pojďme se nechat unést vášní pro dobrodružství s Rychlými Šípy, kteří se vydali do temných uliček Stínadel. Čtvrti ponuré, kde vládne parta Bratrstva kočičí pracky. Právě se schyluje k volbě Vekého Vonta, který bude střežit tajemství ježka v kleci. Jak se do toho všeho zaplete parta Rychlých Šípů? Co všechno odhalí z deníku Jana Tleskače... se dozvíme představení s podmanivou atmosférou strachu, napětí, akce i zábavy.
Představení pro holky a kluky od 8 let, kteří mají pro strach uděláno.
Divadlo Lampion Kladno
4. dubna v 8,30 a v 10,30 Vstupné: 80

června 2018
Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Odběr novinek

1+3=
Jméno:
E-mail: