AFFETTO - vokální soubor, Marek ČERMÁK - varhany

středa, 15. květen 2019, od 19:00

AFFETTO - vokální soubor, Marek ČERMÁK - varhany
Archiv představení za sezónu 2018/2019
Koncert
Brno

Informace

Aleš Procházka - bas
Vladimír Richter - tenor
Marek Olbrzymek - tenor
Jan Mikušek - kontratenor

Marek Čermák - varhany

Affetto se definuje jako „vokálně-experimentální soubor“. Jeho koncerty jsou pozvánkou k účasti na programovém, zvukovém a prostorovém experimentu, jehož obsahem je široký repertoár od české a evropské renesance přes soudobou klasiku až po úpravy spirituálů, písní Beatles a např. Slávka Janouška, využívání barevných možností mužského čtyřhlasu, kterému vévodí vysoký kontratenor, spojení pěveckého mistrovství s tradičními i méně obvyklými nástroji – klavír, varhany, cimbál, tabla, didgeridoo.

Součástí koncertů je prostorová hra se zvukem v chrámovém i světském prostředí a vždy především intenzívní prožití momentální nálady. Patří k jakési nepsané ctižádosti hudebníků nabízet svému publiku nová překvapení, vracet se k praktikám běžným v minulosti a využívat současné výrazové prostředky.Vznik souboru Affetto vyplynul z našeho společného zájmu o hledání nových cest a možností komorní vokální interpretace.

Jsme přesvědčeni, že zpěv jako nejpřirozenější hudební projev nabízí nevyčerpatelné možnosti jemného vystižení nálad a pocitů, které do svých skladeb ukryli autoři všech historických epoch a žánrů.

Koncert se koná v kostele Nanebevzetí P. Marie Nový Jičín.

SÁL:ZPĚT

Vstupenky

CENA: V předprodeji 200 Kč, na místě 230 Kč

PŘEDPRODEJ: od 2.4.2019

Farní kostel Nanebevzetí P. Marie Nový Jičín

Informace o vstupenkách a předprodeji