KALABIS QUINTET

úterý, 19. únor 2019, od 19:00

KALABIS QUINTET
Archiv představení za sezónu 2018/2019
Koncert
Praha

Informace

Zuzana Bandúrová - flétna
Jarmila Vávrová - hoboj
Anna Sysová - klarinet
Martina Bálková - fagot
Adéla Triebeneklová - lesní roh

   Dechové kvinteto bylo založeno studentkami hudební fakulty Akademie múzických umění v Praze v roce 2012 pod pedagogickým vedením Štěpána Koutníka. Kromě sólové intepretace se rovněž věnují komorní hře pod vedením významných profesorů a hráčů předních českých orchestrů a souborů (Radek Baborák, Tomáš Františ, Gottfried Pokorny, Jiří Hlaváč). Na podzim 2013 kvinteto spolupracovalo i s Českou televizí na natáčení hudebně vzdělávacího dokumentu pro děti s názvem „Filharmonici na ulici“ (ve vysílání od září 2014). V srpnu 2014 se soubor zúčastnil mezinárodních hudebních kurzů International Summer Academy 2014 v Rakousku, na kterých získal dvě první ceny v interpretačních soutěžích „Viktor Kalabis prize“ a „Czech Contemporary Music“.

   V říjnu 2014 získalo kvinteto 1. cenu a titul laureáta na soutěži Karla Ditterse z Dittersdorfu ve Vidnavě a rovněž přijalo pozvání vystoupit jako host mezinárodních kurzů Clarimania v polské Wroclawi, které se konaly v dubnu roku 2015. Jeden z největších úspěchů kvinteta je 3. cena a titul laureáta na 8. ročníku mezinárodní soutěže dechových kvintetů v Marseille (Concours International de Quintette à vent), která se uskutečnila v únoru 2015.

   Na podzim 2017 „Kalabis Quintet” vystoupil v rámci koncertního cyklu skladatelského sdružení Konvergence, kde při celovečením recitálu uvedl také premiéru skladby Landscape: HypnoticPulsation Tomáše Pálky. 

SÁL: Malý sálZPĚT

Vstupenky

PŘEDPRODEJ: od 8.1.2019


Vyprodáno

Informace o vstupenkách a předprodeji

Může se vám hodit

POKLADNA:
dnes pokladna uzavřena
+420 556 770 145

PARKOVÁNÍ:

Přímo u divadla
Parkoviště města - 300 m od divadla


Přidat do kalendáře Program na září Roční předplatné v PDF