Indi Stivín - kontrabas & Alice Springs - klavír

pondělí, 21. říjen 2019, od 19:00

Indi Stivín - kontrabas & Alice Springs - klavír
Archiv představení za rok 2019/2020
Koncert
Praha

Informace

Indi Stivín je přes svůj mladý věk zkušeným sólistou. Jeho zahraniční úspěchy nemají v České republice u kontrabasisty obdoby. Zvítězil na soutěžích nejen u nás, ale i v Německu, Švýcarsku, Polsku a Slovensku. Stal se jediným kontrabasistou, který se dostal do finále Eurovize v roce 2018 ve Velké Británii. Ten samý rok vystoupil se svým recitálem na mezinárodním hudebním festivale Pražské jaro. Své posluchače získává svou interpretací nejen barokní a klasické hudby, ale hlavně hudby 19. a 20. století s důrazem na českou tvorbu. Mezi jeho oblíbené autory patří Antonín Dvořák a Leoš Janáček.
Indi Stivín je také autorem vlastního koncertu "Bohemia", který pod taktovkou Thomase Dausgaarda provedl BBC Scottish Symphony Orchestra na Edinburgském festivalu v loňském roce.

Alice Springs vystudovala obor klavír na Pražské konzervatoři. Během studií se začala věnovat také zpěvu. Mezi lety 1995 a 2008 se věnovala písňové tvorbě a vydala 8 autorských alb u vydavatelů PolyGram, Universal Music a Sony Music, za která získala řadu ocenění. V roce 2008 vydala své poslední CD Piano Album, na němž vzdala hold jejímu milovanému nástroji. Po úspěchu tohoto alba se vydala, jak sama říká "více klavírní cestou", která jí dovedla až k vážné hudbě. Vystupovala s recitálem "Dávám si Bacha", kde hlavní složkou programu byla díla tohoto významného skladatele. V současné době koncertuje s vlastní jazzovou formací a zároveň doprovází sólisty vážné hudby. Absolvovala řadu interpretačních soutěží v Čechách i v zahraničí. Za klavírní spolupráci získala cenu odborné poroty na Mezinárodní interpretační soutěži v německém Markneukirchen a na Mezinárodní soutěži PRO BOHEMIA v Ostravě.

SÁL: Malý sálZPĚT

Vstupenky

CENA: 200

PŘEDPRODEJ: od 17.9.2019


Vyprodáno

Informace o vstupenkách a předprodeji

Může se vám hodit

POKLADNA:
dnes od 14.00 - 17.00 hodin
+420 556 770 145

PARKOVÁNÍ:

Přímo u divadla
Parkoviště města - 300 m od divadla


Přidat do kalendáře Aktuální program v PDF Roční předplatné v PDF