Jan Ostrý - flétna, Silvie Ježková - klavír - ZRUŠENO Hledáme náhradní termín

pátek, 16. říjen 2020, od 19:00

Jan Ostrý - flétna,  Silvie Ježková - klavír - ZRUŠENO Hledáme náhradní termín
Klub přátel hudby
Koncert

Informace

Jan Ostrý začal hrát na flétnu u prof. V. Žilky a poté za vedení prof. F. Malotína na Pražské konzervatoři. Ve studiích pokračoval na CNR de Versailles (prof. Ch. Rayneau), a později jako stipendista francouzské vlády na Conservatoire National Supérieur de Musique de Lyon ve třídě proslulého flétnisty Ph. Bernolda, kde ukončil studium jednomyslným udělením prestižní 1. ceny.
Vystupoval na významných koncertech a festivalech, mimo jiné na festivalu Styriarte v Grazu (založený pro projekty N. Harnoncourta), Haydn Festspiele v Eisenstadtu, pro Holandský rozhlas v Concertgebouw Amsterdam, Pražském Jaru a dalších.
V současné době vede flétnové třídy na Pražské konzervatoři a Fakultě umění Ostravské univerzity, vyučuje též na „Musik und Kunst Privatuniversität der Stadt Wien“.

Silvie Ježková začala hrát na klavír v pěti letech pod vedením Jany Diatkové. Ve svých studiích pokračovala na pražské konzervatoři (E. Boguniová) a Akademii múzických umění (Doc. Boris Krajný a Prof. Ivan Klánský). Dlouhodobě spolupracuje s houslistou Romanem Patočkou, laureátem mnoha mezinárodních soutěží. Je též klavírní partnerkou Jana Ostrého, jednoho z našich nejvyhledávanějších flétnistů současné generace. V současné době působí Silvie Ježková na Pražské konzervatoři a na Akademii múzických umění.

Program koncertu:
J. S. Bach: Triová sonáta BWV 525 G dur
B. Martinů: Sonáta
H. Dutilleux: Sonatina
C. Debussy: Preludium k Faunovu odpoledni
F. Borne: Brilantní fantazie na operu Carmen

Více informací

SÁL: Malý sálZPĚT

Vstupenky

CENA: 200

PŘEDPRODEJ: od 25.8.2020

Vstupenky zde

Informace o vstupenkách a předprodeji

Může se vám hodit

POKLADNA:
dnes od 14.00 - 17.00 hodin
+420 556 770 145

PARKOVÁNÍ:

Přímo u divadla
Parkoviště města - 300 m od divadla


Přidat do kalendáře Roční předplatné v PDF