Violoncello dvou generací

čtvrtek, 12. listopad 2020, od 19:00

Violoncello dvou generací
Klub přátel hudby
Koncert
Praha

Informace

Na počátku umělecké dráhy každého hudebníka je důležitá příležitost. Příležitost a připravenost podpořená pílí a talentem dává možnost pro naplnění snu o dráze hudebníka.
V programu Violoncello dvou generací představí Petr Nouzovský studenty ze své třídy na Pražské konzervatoři.

Petra Nouzovského, který se řadí mezi nejlepší evropské violoncellisty své generace, můžeme slyšet na mnoha prestižních pódiích (Concertgebouw v Amsterdamu, Festivalový sál Bad Kissingen, Čajkovského sál v Moskvě, Herkules sál v Mnichově). Jeho hra je hodnocena superlativně pro svou svrchovanou technickou noblesu kloubící se s originální hudebně tektonickou výstavbou jím interpretovaných skladeb.

Adam Klánský, který je vítězem a laureátem mnoha národních a mezinárodních soutěží, je studentem 4. ročníku Pražské konzervatoře. Vystoupil s PKF Prague Philharmonia, Filharmonií Hradec Králové. Pravidelně hraje se svou sestrou houslistkou Klárou Klánskou a se svým otcem vynikajícím klavíristou profesorem Ivanem Klánským.

Josef Matěj Švec pochází z hudební rodiny. S úspěchem se zúčastnil violoncellových soutěží v Praze, Jihlavě a Ústí nad Orlicí. Pravidelná vystoupení s Adamem Klánským jsou pro něj vynikající motivací tolik potřebnou pro umělecký a osobní růst hudebníka na počátku jeho dráhy.

Program koncipovali jako přehlídku sólových kreací každého z violoncellistů okořeněnou díly duovými a samozřejmě i skladbami pro violoncellové trio.

HRAJÍ: Petr Nouzovský a jeho žáci Adam Klánský a Josef Matěj
SÁL: Malý sálZPĚT

Vstupenky

CENA: 200 Kč

PŘEDPRODEJ: od 6.10.2020

Zrušeno bez náhrady. Vstupenky budete moci vrátit, jakmile bude otevřená pokladna. Úhrada za vstupenky zakoupené on-line bude vrácena automaticky na účet, ze kterého byla uhrazena. Vstupenky zde

Informace o vstupenkách a předprodeji

Může se vám hodit

POKLADNA:
dnes od 14.00 - 17.00 hodin
+420 556 770 145

PARKOVÁNÍ:

Přímo u divadla
Parkoviště města - 300 m od divadla


Přidat do kalendáře Roční předplatné v PDF