Mužské oddělenie

Datum neurčeno

Mužské oddělenie
Předplatné D
Činohra

Informace

Jednou z nejslavnějších komedií Stanislava Štepky ve více než půlstoleté historii Radošinského naivního divadla byl titul Ženské oddělení (1987) - s legendární a nezapomenutelnou herečkou Katarínou Kolníkovou v hlavní roli. Komedie Mužské oddělení , kterou připravujeme na uvedení v 57. sezoně 2019/2020, by chtěla jinak a po novém nepřímo navázat na velký úspěch zmiňované kultovní inscenace.

V mužském oddělení nám autor s jeho typickým humorným pohledem představuje pestré osudy skupiny pacientů v současné nemocnici, tentokrát na mužském oddělení. Budeme sledovat autentické a zemité životní příběhy ligového fotbalisty, podivného opraváře, bývalého hlavního číšníka a jeho ženy číšnice, trpký příběh vládního ministra, ale i doktorky a svérázné sestřičky. Pestře protkané osudy s hořkými, ale také - protože jsme v RND - hlavně humornými situacemi a příběhy nakonec podávají zprávu více o bolavých duších než tělech.

V inscenaci Mužské oddělení diváci jistě poznají všechny typické poznávací znaky autora a poetiky Radošinského naivního divadla, známé herecké tváře (Maruška Nedomová, Stanislav Štepka atd.), ale hlavně typický humor, vůni člověčiny a poetické písně, tentokrát v interpretaci tzv. jevištních nemocničních Červených nosů.

AUTOR: Stanislav Štepka
SÁL: Velký sálZPĚT

Může se vám hodit

POKLADNA:
dnes pokladna uzavřena
+420 556 770 145

PARKOVÁNÍ:

Přímo u divadla
Parkoviště města - 300 m od divadla


Roční předplatné v PDF