TRIO NÉTÉ

úterý, 12. březen 2019, od 19:00

TRIO NÉTÉ
Archiv představení za sezónu 2018/2019
Koncert
Zlín

Informace

Ďusi Burmeč - kytara
Petra Galasová - kytara
Vlastimil Flajšingr - kytara

Trio Nété, české klasické kytarové trio, bylo založeno v roce 2003. Jeho členové se poprvé sešli v souboru "Moravia Guitar Consort", zaměřujícím se na interpretaci renesanční a barokní hudby. Jako trio nyní ovšem hrají především hudbu soudobou. Mistrovské třídy u Alvara Pierriho a Pabla Márqueze byly důležitým povzbuzením v počátcích umělecké činnosti.
V roce 2005 bylo na základě nahrávky vybráno k účasti v závěrečných kolech mezinárodní soutěže komorní hudby
v Osace v Japonsku (5th Osaka International Chamber Music Competition & Festa) a v roce 2006 získalo 1. cenu
v mezinárodní kytarové soutěži v italské Gorizii (III. Concorso Europeo di Chitarra Classica "Città di Gorizia"). Trio s příznivými ohlasy koncertuje na mezinárodní scéně kytarové i komorní hudby (Mezinárodní kytarová soutěž Zruč nad Sázavou, Rassegna internazionale di chitarra classica Città di Gorizia, Kytarový festival Mikulov, Momentum Musicum Bratislava, Gitarre Wien - Konzerte Internazionale, Dny soudobé hudby - Praha, Liechtensteiner Gitarrentage LIGITA, Janáčkovy Hukvaldy a další).

Trio Nété bylo také již poctěno několika věnováními, přičemž Fauxbourdon Miloše Štědroně a Re- Iva Bláhy jsou s největší pravděpodobností vůbec prvními skladbami předních českých skladatelů - nekytaristů pro kytarové trio.

„Delfané totiž tvrdí, že své Músy nepojmenovali ani podle strun, ani podle tónů, nýbrž že vesmír je celkově rozdělen do tří sfér, z nichž nejvyšší náleží stálicím, prostřední planetám, nejnižší pak všemu, co rozprostírá se pod Lunou. Všechny tyto sféry jsou však provázané a navzájem sladěné    v harmonických poměrech a každou z nich střeží jedna Músa: Hypaté stará se o sféru nejvyšší, Nété o nejnižší, zatímco Mesé pečuje o tu prostřední, přičemž propojuje věci smrtelné s božskými a pozemské s nebeskými, zajišťujíc v mezích možnosti jejich společný koloběh.“

                                       Plútarchos, Hovory při hostině IX 14

 

 

 

 

 

 

SÁL: Malý sálZPĚT

Vstupenky

CENA: 200Kč

PŘEDPRODEJ: od 29.1.2019

Vstupenky zde

Informace o vstupenkách a předprodeji

Může se vám hodit

POKLADNA:
dnes pokladna uzavřena
+420 556 770 145

PARKOVÁNÍ:

Přímo u divadla
Parkoviště města - 300 m od divadla


Přidat do kalendáře Program na září Roční předplatné v PDF