Mužské oddělenie

čtvrtek, 7. duben 2022, od 19:00

Mužské oddělenie
Činohra
Bratislava

Informace

Jednou z nejslavnějších komedií Stanislava Štepky ve více než půlstoleté historii Radošinského naivního divadla byl titul Ženské oddělení (1987) - s legendární a nezapomenutelnou herečkou Katarínou Kolníkovou v hlavní roli. Komedie Mužské oddělení , kterou připravujeme na uvedení v 57. sezoně 2019/2020, by chtěla jinak a po novém nepřímo navázat na velký úspěch zmiňované kultovní inscenace.

V Mužském oddělení nám autor s jeho typickým humorným pohledem představuje pestré osudy skupiny pacientů v současné nemocnici, tentokrát na mužském oddělení. Budeme sledovat autentické a zemité životní příběhy ligového fotbalisty, podivného opraváře, bývalého hlavního číšníka a jeho ženy číšnice, trpký příběh vládního ministra, ale i doktorky a svérázné sestřičky. Pestře protkané osudy s hořkými, ale také - protože jsme v RND - hlavně humornými situacemi a příběhy nakonec podávají zprávu více o bolavých duších než tělech.

V inscenaci Mužské oddělení diváci jistě poznají všechny typické poznávací znaky autora a poetiky Radošinského naivního divadla, známé herecké tváře (Maruška Nedomová, Stanislav Štepka atd.), ale hlavně typický humor, vůni člověčiny a poetické písně, tentokrát v interpretaci tzv. jevištních nemocničních Červených nosů.

AUTOR: Stanislav Štepka
REŽIE: Juraj Nvota
HRAJÍ: Stanislav Štepka, Maruška Nedomová, Andrea Martvoňová, Kristína Madarová a další
DÉLKA PŘEDSTAVENÍ: 150 minut včetně přestávky
SÁL: Velký sálZPĚT

Vstupenky

CENA: 390 Kč, 370 Kč, 340 Kč

PŘEDPRODEJ: od 8.3.2022

Informace o vstupenkách a předprodeji

Může se vám hodit

POKLADNA:
dnes od 10.00 - 14.00 hodin
+420 556 770 145

PARKOVÁNÍ:

Přímo u divadla
Parkoviště města - 300 m od divadla


Přidat do kalendáře Aktuální program v PDF Roční předplatné v PDF