Hory mého života

středa, 24. leden 2024, od 18:30

Hory mého života
Archiv představení za rok 2023/2024

Informace

 Vilém Veverka 
V současnosti jeden z nejúspěšnějších umělců klasické scény, vítěz soutěže Sony Music Foundation (Tokio 2003), se již několik let* (*první samostatnou výstavu realizoval v roce 2010) etabluje také jako fotograf. Jeho tvorbě jednoznačně dominuje jedno téma, hory – krajina, respektive jedno zcela zásadní subtéma, polární krajina. Právě Arktida je totiž klíčovou oblastí a tématickým piliřem nejakutálnější tvorby Viléma Veverky. V letech 2019 a 2020 navštívil dvakrát, dokonce v zimě, Island, v roce 2021 pak následovala první cesta na Špicberky. Opakovaně se Veverka s fotoaparátem vrací do Norska.

Autor sám sebe charakterizuje více jako obdivovatele ticha a samoty hor než jako skutečného pur-horolezce. Přesto však, vystoupil na nejvyšší hory dvou kontinentů, nejvyšší horu Ruska, realizoval řadu alpských klasiků, fotografoval v Andách i na Aljašce.

Bez zajímavosti není ani jeho přednášková činnost, která je rovněž úzce spojená s fotografováním v horách a klimaticky náročnějších podmínkách obecně.

S fotografiemi Viléma Veverky se můžeme setkat rovněž na řadě titulních stran zvukových nosičů (Supraphon a další). At' už jde o krajinné motivy či portréty jeho nejbližších kolegů (Kateřina Englichová, Dominik Wollenweber a další).

Vilém Veverka spolupracuje se společnostmi Sony – jejíž techniku (fotoaparáty Alpha7RIII, 7RIV a objektivy ze série G Master) v současnosti používá – a Zeiss.

Nejnovějším počinem je pak vydání imitované edice první fotografické publikace, kalendáře „Arctic 2024“.

SÁL:ZPĚT

Může se vám hodit

POKLADNA:
dnes pokladna uzavřena
+420 556 770 145

PARKOVÁNÍ:

Přímo u divadla
Parkoviště města - 300 m od divadla


Přidat do kalendáře Roční předplatné v PDF