Komentovaná prohlídka výstavy obrazů Zastavení v čase Julie Machallové - ZRUŠENO

neděle, 12. květen 2024, od 16:00

Komentovaná prohlídka výstavy obrazů Zastavení v čase  Julie Machallové - ZRUŠENO
Archiv představení za rok 2023/2024
Jiné

Informace

Vzhledem k omezené kapacitě je nutná rezervace místa. Rezervujte online, osobně nebo telefonicky v pokladně BD tel. 556 770 145. Komentovaná prohlídka je zdarma. 

Julie Machallová je absolventka Ateliéru malby na Fakultě umění v Ostravě. Julie je malířka, která pracuje se symboly nabitého ticha.

Je to zákon, stavět se před neprobádané kulisy života a spekulovat o tom, zda do nich vstoupíme, či ne. Toto dilema zákonitě přináší dva druhy pocitů, obavu a vzrušení z objevování neznámého. Buď převažuje jeden, či druhý pocit, anebo se oba v jistých poměrech vzájemně mísí. To je vlastně na zajímavé, onen rozdílný poměr života cukru v hořké čokoládě plynoucí životní energie.

Julie Machallová se ve svých malbách noří do tohoto záhadného rozhraní mezi obavami a vzrušením, jelikož sama se v žité realitě potkává s fenoménem cestovatelských výzev. Podstatnou roli v Juliiných malbách hraje prostředí, kulisy, do nichž je zasazena figura. Povětšinou je tvoří monumentální scéna vyplňující pozadí a nezáleží na tom, zda se jedná o městskou, či přírodní krajinu. Je v nich zakódován pocit, kdy se člověk cítí v pokorném vztahu k přesahující entitě.

Julie ráda v obrazech zastavuje čas, což je úzce spjato s figurou, která se nachází osamocená v totalitě dané chvíle. dalším aspektem, který strukturálně nastavuje vizuální komunikaci Juliiných maleb, je práce s jinotajem. Dodávám obrazům rozměrů záhadnosti. Může to být oblouková nika, náhle znemožňující figuře v přírodním prostředí volný průchod. Mystická fascinace, moment překvapení, kdy se z hlubokého lesa vynořují záhadné kulisy architektury.

Z textu kurátora Jaroslava Michny (kurátor GVUO Ostrava)

Odkaz na web malířky zde .

 

SÁL:ZPĚT

Vstupenky

PŘEDPRODEJ: od 15.3.2024

Informace o vstupenkách a předprodeji

Může se vám hodit

POKLADNA:
dnes pokladna uzavřena
+420 556 770 145

PARKOVÁNÍ:

Přímo u divadla
Parkoviště města - 300 m od divadla


Přidat do kalendáře Roční předplatné v PDF