Ostrava Brass Quintet

pátek, 22. březen 2024, od 19:00

Ostrava Brass Quintet
Archiv představení za rok 2023/2024
Koncert
Ostrava

Informace

Soubor byl založen trombonistou Stanislavem Strouhalem a tubistou Miroslavem Pecháčkem na jaře roku 1994 jako Ostravská žesťová harmonie. Tento název byl v roce 1999 změněn na OSTRAVA BRASS QUINTET (OBQ). Od počátku své činnosti hrál soubor na různých společenských akcích, ať už šlo o vernisáže, firemní akce nebo zahajování hudebních festivalů (Janáčkův máj, Janáčkovy Hukvaldy, Festival Karla Ditterse v Javorníku aj.), vánoční koncerty v kostelích a koncerty pro Kruhy přátel hudby, svatby a jiné akce v různých městech regionu i po celé ČR. V roce 2004 nahrál pro Český rozhlas Vltava několik skladeb, které byly odvysílány v pořadu „Partitury“. Velmi významným úspěchem byla účast souboru spolu s kolegy z jiných orchestrů jako základ festivalové „BRASS HARMONY OSTRAVA“ na mezinárodním hudebním festivalu „BRASS SEANS“ v roce 2005 v Bratislavě. O rok později pak vystoupil OBQ samostatně, na opětovné pozvání organizátorů tohoto festivalu, tentokrát s hodinovým programem na společném koncertě vedle takových hudebních veličin Evropy, jako je trumpetista Paul Archibald, sólo trumpetista London Philharmonic Orchestra a Gustáv Höna, vynikající sólo trombonista a profesor Akademie Ference Lizsta v Budapešti. Na podzim roku 2022 OBQ natočil své první CD v kostele sv Jiří v Bělotíně a v současnosti připravuje další nahrávku.

OBQ působí nepřetržitě (s malými přestávkami) od svého založení do současnosti. V jeho repertoáru jsou skladby všech stylových období od renesance až po současnost, mimo jiné jsou to skladby O. Lassa, G. P. Palestriny, S. Scheidta, V. Otta, J. Pezela, H. L. Hasslera, K. Haranta, J. B. Lullyho, H. Purcella, J. S. Bacha, A. Corelliho, N. A. Rimského Korsakova, S. Joplina, V. Ewalda, Ch. Danielssona, J. Pauera, P. Staňka, F. Hidase,  J.Ježka a dalších autorů, včetně vlastních aranží skladeb „na přání“.

 

HRAJÍ: Michal Höpfler – trubka, Pavel Hanslík – trubka, Miroslav Pecháček – tuba, Stanislav Strouhal – trombón, Vít Jančálek – lesní roh
SÁL: Malý sálZPĚT

Vstupenky

CENA: 290 Kč

PŘEDPRODEJ: od 27.2.2024

Informace o vstupenkách a předprodeji

Může se vám hodit

POKLADNA:
dnes pokladna uzavřena
+420 556 770 145

PARKOVÁNÍ:

Přímo u divadla
Parkoviště města - 300 m od divadla


Přidat do kalendáře Roční předplatné v PDF