Kateřina ENGLICHOVÁ – harfa Martina KOCIÁNOVÁ – mezzosoprán

Datum neurčeno

Kateřina ENGLICHOVÁ – harfa  Martina KOCIÁNOVÁ – mezzosoprán
Klub přátel hudby
Koncert
Praha

Informace

Duet lidského hlasu a harfy v programu, v němž zazní citace z korespondence Antonína Dvořáka ve spojení s hudbou od baroka po romantismu.

Kateřina Englichová - harfa
Patří k výrazným osobnostem evropského interpretačního umění. Držitelka ceny Prague Classic Award 2018, Kateřina Englichová spolupracovala s úspěšnými umělci a soubory, jak v zahraničí, tak u nás. Na podzim 2018 byla členkou poroty v největší světové soutěži „Israel Harp Competition“. V se stala 2022 rezidenčním umělcem festivalu Za poklady Broumovska, kde se představila hned třikrát. Jako sólistka spolupracovala s dirigenty Jakubem Hrůšou, Jiřím Bělohlávkem, Zdeňkem Mácalem, Kasparem Zehndrema dalšími. Několik let hrála s Filadelfským symfonickým orchestrem.

Martina Kociánová - mezzosoprán
Souběžně s moderátorskou a novinářskou profesí se věnuje pěvecké dráze. Hostovala ve Státní opeře Praha, Divadle FXŠaldy Liberec, Jihočeském divadle České Budějovice, Slezském divadle Opava, Hudebním divadle Karlín. Nastudovala řadu mezzosopránových rolí.
Spolupracovala s řadou hudebních těles a pravidelně koncertuje s dechovým Triem Amadeus, s kytaristou Lubomírem Brabcem, s harfenistkou Kateřinou Englichovou, houslistou Jaroslavem svěceným.
Koncertovala nejen na domácích scénách, ale také v USA, Německu, Rakousku, Francii, Rusku, Japonsku atd.

SÁL: Malý sálZPĚT

Může se vám hodit

POKLADNA:
dnes od 14.00 - 17.00 hodin
+420 556 770 145

PARKOVÁNÍ:

Přímo u divadla
Parkoviště města - 300 m od divadla


Roční předplatné v PDF